Digitální fotorámeček ocení i ti, co si s počítačem nerozumí. Stačí do něj nahrát fotky z počítače, paměťové karty či z fotoaparátu.
Chci darovat rodičům digitální fotorámeček. Čeho si mám při jeho koupi všímat?
Pokud je k dispozici i internetové připojení, dražší modely dokáží kromě zobrazení času a kalendáře nahlédnout do aktualizovaných internetových alb či zobrazit předpověď počasí. Znamená to, že prarodiče budou mít před očima vnoučata, aniž by dokázali více než mačkat knoflíky na dálkovém ovladači. Má to ale háček. Fotorámeček musí být v dosahu zásuvky, pouze některé modely totiž mají zabudovanou baterii.
Hlavním kritériem při výběru je zobrazovací panel. Více záleží na počtu zobrazovacích bodů než na jeho úhlopříčce. Levné modely se sedmipalcovou úhlopříčkou a rozlišením 480 x 243 bodů mají mizerný obraz. Jejich panely byly původně určeny pro přenosné DVD přehrávače.
Rozlišení 800 x 600 bodů by mělo být při výběru spodní hranicí. Displeje se liší také rozsahem barevné škály a kvalitou zobrazení při pohledu z bočních úhlů. Pouvažujte nad tím, z jakého úhlu se na něj budete dívat.
Některé fotorámečky mají pomalý grafický čip, a tak překreslování displeje s použitím efektů trvá dlouho. Vyzkoušejte si v prodejně, jak rychle reaguje na povely, jinak se můžete dočkat nepříjemného zklamání. Slabě vybavený fotorámeček zklame i tehdy, když chcete změnit režim zobrazení na výšku, nebo máte chuť podívat se na krátké video.